Abant’ta Romantik Aktiviteler – Bisiklet ve Fayton Turları

 

Bisiklet Gezileri ve Fayton Sefası – Abant’ı Yakından Tanıyın!

Abant her mevsim farklı bir güzelliğe sahip cennetten bir köşe. Abant Gölü’nde doğanın dengesini bozmamak adına su sporları yapılmasına izin verilmiyor. Göle girmek de mümkün değil. Ama izni olması kaydıyla isteyenler balık tutabiliyor. Abant’ın tadını çıkarmak için en iyi yöntem ise Abant bisiklet turu ve fayton gezileri oluyor.

Abant Gölü ve çevresi su samuru koruma alanı olarak kullanılıyor. Su samurlarını görebilmek için, sabahları güneş doğmadan samurların yuvalarının olduğu yere gelip beklemek gerekiyor.

 

Abant’ta romantik aktiviteler ise daha çok talep görüyor. Fayton turu ve bisiklet turu ile göl çevresini gezmek mümkün oluyor. 7 km’lik romantik bir yolculuk Abant misafirlerini bekliyor.

Doğanın güzelliklerine tanık olmak için biraz zahmet çekmeniz normal. Ayrıca konforlu bir konaklama geçirmek isteyenler Abant otelleri ile bu hayallerini gerçekleştirebilir.

Bisiklet ve Fayton Turları İle Keyifli Saatler

Abant’ın romantik atmosferinde yapılabilecek en güzel şey gölün çevresini turlamak. 7 kilometrelik parkurda fayton turları ve bisiklet gezileri ile son derece keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Orman manzaraları ve kuş sesleri de cabası. Abant bisiklet turları ve fayton turları özellikle genç aşıklar ve yıl dönümlerini kutlamak için Abant’a gelmiş misafirlerin ilgisini çekiyor.

Ayrıca kiralanan bisikletlerle;

  • Örmeci Yaylası
  • Çepni Yaylası
  • Sinekli Yayla
  • Örencik Köyü gibi Abant ve çevresinde yer alan yaylalara ve köylere gidilebiliyor. Rengarenk çiçekler, köy hayatı ve huzurlu anlar size kalıyor…

 

Abant Bisiklet ve Fayton Turu Fiyatları

Faytonla gölün çevresini dolaşmak yaklaşık yarım saat sürüyor. Abant fayton turu fiyatı yaklaşık 60 TL. Yakın bir zamanda göl çevresindeki yolun trafiğe kapatılması, sadece vagon sistemi ve faytonla ulaşımın sağlanması planlanıyor.

Abant bisiklet turu fiyatları ise kiraladığınız bisiklete göre değişiyor. Kendi bisikletinizle gelirseniz ekonomik bir tur planlamış olursunuz. Bisiklet turları özellikle üniversite grupları tarafından tercih edildiği için oldukça eğlenceli geçiyor.

Abant bisiklet turları ve fayton turu ile bol bol fotoğraf çekebileceğiniz, özellikle kışın gelmenizi tavsiye ettiğimiz Abant’ta oldukça romantik anlar geçireceksiniz. Dilerseniz yamaç paraşütü de yapabilir hatta kış aylarında Bolu kayak merkezine uğrayabilirsiniz. Eşiniz ve sevgiliniz ile keyifli ve unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

 

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri