Abant Yedigöller Fotoğraf Turları – Ne Zaman Gitmeli?

 

Profesyonel Fotoğraf Eğitmenleri İle Abant Gezileri – Tur Fiyatları

Abant, eşsiz doğası ve güzelliği ile fotoğrafçıların tutkunu olduğu bir yer. Büyüleyici Abant fotoğraflarının ortaya çıkmasının nedeni de bu zaten. Abant’ın doğal zenginliğinin farkında olan fotoğrafçılık kursları da Abant Yedigöller fotoğraf turları düzenliyor. Hem bölgenin keşfedilmesini hem de öğrencilerinin becerilerini pekiştirmesini sağlıyor.

Günübirlik tur merkezi olan Yedigöller’de ve Abant’ta fotoğraf gezileri genel olarak sonbahar, kış ve ilkbahar aylarında düzenleniyor. Yaprakların dökülmeye başladığı Ekim ve Kasım aylarında sarı tonlarına bürünen Abant’ın masalsı görüntüsünü ölümsüzleştirmek isteyen fotoğrafçılar ve eğitmenler, fırsatları kaçırmayarak bölgeye geliyor.

Kış mevsiminde ise lapa lapa yağan karların ve donmuş gölün fotoğraflarını çekmek Abant Yedigöller fotoğraf turu ile unutulmayacak bir deneyim oluyor. Çam ve meşe ağaçlarının, dağ evlerinin ve yaylaların üzerini örten karlar; muhteşem fotoğrafların çekilmesini sağlıyor. İlkbaharda ise nilüferlerle dolan göl ve rengarenk çiçekler Abant Yedigöller fotoğraf gezisi ile bölgeye gelen misafirleri karşılar. Kısacası Abant otelleri fotoğraf turları her mevsim yapılır…

 

Abant Yedigöller Fotoğraf Turu Programı – Neler Dahil?

Abant Yedigöller fotoğraf gezisi, tur firmalarının belirlediği noktalardan hareketle başlar. Fotoğrafçılık kursu eğitmenleri ve öğrencileri Abant Gölü, Ömerci ve Sinekli Yaylası, Samandere Şelalesi gibi doğal güzellikleri ölümsüzleştirecekleri gezi için makinelerini ve ekipmanlarını hazır tutarlar.

Araç içi fotoğraf sohbetleri ile devam eden Abant fotoğraf turları, yaklaşık 3.5 saatlik bir yolculuktan sonra Abant Gölü’ne ulaşılması ile devam eder. Her mevsim farklı güzellikte olan Abant Gölü, gidilen tarihe göre kendine has sürprizleri ile fotoğrafçıları karşılar.

Fotoğraf turu, Abant Gölü fotoğraflarının çekilmesi ile başlar ve program dahilinde yaylalar, şelaleler ve yakın yerlerde fotoğraf çekilir. Yemyeşil ağaçlar, faytonlar, atlar, romantik çiftler fotoğraf karelerine konu olur.

Sabahın erken saatinde hareketle başlayan Yedigöller Abant turları günübirlik ve konaklamalı düzenlenirken günübirlik olanlar havanın kararması ile son bulur.

Abant Yedigöller Fotoğraf Gezisi Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Otobüsler İle Ulaşım
  • Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
  • Tatil Home Otobüs İçi İkramları
  • Öğlen Yemeği

Ekstra hizmetlerin ücretlere dahil olmadığı Abant fotoğraf turu programı içinde; milli parklar, yaylalar, şelaleler, Bolu’nun tarihi ve doğal mirasları fotoğraf karelerine yansıtılır.

Abant Yedigöller Fotoğraf Turu Fiyatları – Erken Kayıt Fırsatları!

Abant fotoğraf turu fiyatları; gezinin düzenlendiği mevsime, günübirlik ya da konaklamalı olup olmamasına, ulaşım şekillerine, turun hangi şehirden düzenlendiğine, ekstra hizmetlere, konaklanmak istenen otelin oda fiyatlarına ve ücrete dahil olan hizmetlere göre değişiklik göstermektedir.

Abant Yedigöller fotoğraf turu fiyatları genel olarak 200 – 400 TL arasında değişiklik göstermektedir. Tur firmaları ve fotoğrafçılık kursları erken rezervasyon imkanları ve grup indirimleri sunmaktadır.

 

Ayrılmaz İkili: Abant ve Yedigöller Turu

Abant fotoğraf gezisi Yedigöller turu olmadan olmaz elbette. Abant Gölü dışında Bolu’nun sahip olduğu bir diğer doğal miras olan Yedigöller, fotoğraf karelerine yansıtılmak üzere ziyaret edilir. Fotoğraf gezileri kapsamında Abant ve Yedigöller için ayrı tur programları hazırlanır. Dileyenler bu organizasyonlara da katılabilirler.

Fotoğraf Turuna Ne Zaman Çıkalım?

Abant’a ne zaman gitmeli diyenler için bölgenin 365 gün fotoğraf çekmeye uygun olduğunu belirtmiştik. Tekrar özetlemek gerekirse:

  • Karla kaplı ve donmuş göl manzaraları için kış mevsiminde,
  • Karların eridiğini görmek ve çiçeklerin tomurcuk vermesini ölümsüzleştirmek için baharın ilk günlerinde,
  • Rengarenk nilüferleri fotoğraflamak için ilkbaharda,
  • Gürül gürül akan şelaleleri ve yaylaları fotoğraf karesine yansıtmak için yaz mevsiminde,
  • Sarı ve turuncu yaprakların oluşturduğu muhteşem görüntüye tanık olmak için sonbaharda Abant’a gitmelisiniz.

Abant Yedigöller fotoğraf turu sayesinde kartpostallara yaraşacak görüntüler elde edecek, unutulmaz bir anı kazanacak, fotoğraf çekme yeteneklerinizi geliştireceksiniz. Geç olmadan Abant Otel fotoğrafçılık turlarındaki yerinizi ayırtın…

 

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri