Abant İslami Tatil Otelleri – Muhafazakar Tatil Yerleri

 

Abant İslami Otelleri – Tatil Fırsatları

Abant son yıllarda Arap turistlerin gözdesi olduğu için Abant İslami otel seçenekleri daha önemli hale geldi. Arap turistler rahatça konaklayabilecekleri, alkolsüz ve kadınlar için uygun otelleri tercih etmeye başladı. Peki Abant’ta İslami oteller var mı? Bu otelleri arayanlar hangi kriterleri önemsiyor? İnceleyelim…

Abant muhafazakar otel seçenekleri açısından konuklarına istedikleri imkanları sunmayabilir. Abant, özellikle yaz ve kış aylarında fotoğrafçı ve kampçıları ağırlamaktadır. Ayrıca Abant’ın ziyaretçi profili evli ve sevgili çiftler olmaktadır. Abant’ın romantik ve sakin atmosferi düşünüldüğünde İslami tatil yapmak isteyenler için uygun olmayabilir. Ancak yine de sadece evli çiftlerin kabul edildiği oteller tercih edilebilir.

Ayrıca tesettür otel arayanlar için Abant uygun bir yer olmayabilir. Abant otelleri her kesime hitap ettiği için sadece tesettür konaklamasının kabul edildiği tesis bulmak zor olabilir.

 

Bolu İslami Oteller – Abant’ta Alkolsüz Otel Seçenekleri

İslami oteller açısından Abant beklentileri karşılamasa da Türkiye’nin turizm ve kültürel bakımdan gelişmiş kenti olan Bolu, muhafazakar tatil yerleri sunmaktadır. Abant’ın da bağlı olduğu Bolu şehrinde tesettür otel ve islami tatil için uygun tesisler vardır.

Bolu’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklayabileceği İslami tatil otelleri, sundukları imkanlarla modern otelleri aratmamaktadır. Muhafazakar oteller içerisinde tüketilen yiyecek ve içecekler tamamen helal olup İslami şartlara uygun şekilde tedarik edilmektedir. Yine İslami oteller içerisinde düzenlenen sosyal aktiviteler ve alanlar İslami uygunluk taşımaktadır.

İslami tatil yerleri içinde sosyal alanlar bay ve bayanların rahat kullanabileceği şekilde ayrılmıştır. Tesettür otel seçeneklerinde de İslami kurallara uygun havuzlar ve hamamlar bulunmaktadır.

İslami oteller Bolu kentimizde daha fazla olduğu için konuklar şehir merkezinde kalabilirler. Aracı ile bölgeye gelenler Akşemsettin Türbesi’ni, Seben Kaya Evleri’ni, Abant Gölü Tabiat Parkı’nı, Yedigöller Milli Parkı’nı ziyaret edebilirler. Abant’ta alkolsüz otel seçenekleri bulunmadığı için misafirler aynı şekilde Bolu otellerini tercih edebilirler.

Muhafazakar Otel Önerileri – Nerede Kalmalısınız?

Abant İslami otel arayışınızda sizlere yardımcı olmasa da Bolu’da en çok tercih edilen muhafazakar tatil yerleri seçeneklerine göz gezdirebilirsiniz. Misafirleri tarafından en çok önerilen otel ise Sarot Termal olarak karşımıza çıkar.

Sarot Termal Park Resort & Spa, Mudurnu’da yer almaktadır. Termal otel olması nedeniyle şifa merkezi olarak da bilinir. İslami oteller arasında en çok tercih edilenlerden olan Sarot Termal, başta yanık ve cilt rahatsızlıkları, romatizmal hastalıklar, osteoartrit, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları gibi solunum sistemi hastalıkları için şifa dağıtmaktadır.

Ayrıca açık ve kapalı termal havuzlar, sauna, şok havuzu, jakuzi, çocuk havuzu, Türk hamamı, özel aile havuzları, serinleme duşları, Fitness Center, masaj bölümleri de mevcuttur. Muhafazakar tatil yerleri arayanlar için idealdir.

Tesettür otel kuralları;

  • Bayan misafirler ve bay misafirler ayrı ayrı havuz kullanımı yapmaktadır.
  • Bay misafirler için havuzlar yarı açık yarı kapalı alan içerisindedir.
  • İslami oteller çerçevesinde bayan misafirler için havuzlar tamamen kapalı alan içerisindedir.
  • Muhafazakar tatil yerleri için havuzlarda bone kullanımı mecburidir.
  • İslami tatil açısından evli olmayan çiftler otele kabul edilmemektedir.
  • İslami tatil otelleri içinde alkol bulunmamaktadır.

 

Abant muhafazakar otel imkanı sunmasa da Bolu İslami tatil yerleri ile istediğiniz standartlarda tatil yapabilirsiniz. Ancak erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Bolu Abant Muhafazakar Otel Fiyatları

Bolu Abant muhafazakar otel fiyatları tesisin sunduğu imkanlara, kalma süresine, istenen hizmetlere, kişi sayısına, özel etkinliklere ve hizmetlere göre değişmektedir. İslami oteller fiyatlarını sezona göre değiştirmektedir. Bolu otelleri termal hizmetler sunduğu için kaplıca sezonunun başlamasıyla birlikte oda ücretlerini artırmaktadır. Genel olarak 150 – 350 TL kişi başı ücretler talep edilmektedir.

İslami tatil yerleri genel olarak pahalı olsa da erken rezervasyonlarla ekonomik seçenekler bulmak mümkündür. Abant olmasa da Türkiye’nin farklı noktalarında İslami oteller bulunmaktadır. Abant için de daha muhafazakar bir tatil geçirmek isteyenler kış mevsiminde bölgeye gelebilir… Abant otel 444 30 98 numaralı çağrı merkezini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz…

 

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri