Çadırlarınızı Alın, Kamp Yapmaya Gidiyoruz!

 

Abant Kamp Alanları – Örmeci ve Sinekli Yayla Kamp Merkezleri

Uçsuz bucaksız yeşil bir alan, masmavi bir göl ve gökyüzü; tam anlamıyla bir cennet. Abant’ın bu muhteşem doğasında kamp yapmak istemez misiniz? Özellikle yaz aylarında çiçek açan yaylalar ve geniş ormanlık alanlar bu aktivite için ideal noktalardan. Yerli ve yabancı binlerce doğa tutkununu ağırlayan Abant kamp alanları içinde siz de çadırlarınızı kurabilirsiniz.

Kaya tırmanışı ve yamaç paraşütü gibi aktivitelere de olanak sağlayan bu cennet bölgede sadece kamp yapmış olmayacaksınız. Abant kamp alanları:

Örmeci Yaylası Kamp Alanı

Yürüyüş parkurları rotasında yer alan Abant kamp alanı Örmeci Yaylasında çadır kurmaya elverişli düzlükler yer alır. Özellikle bahar aylarında zengin bitki örtüsü ile misafirlerini rengarenk çiçeklerle karşılar. Abant Gölü mevkiine giderken tabelaları takip ederek ulaşacağınız yayladan dilediğiniz an çevredeki abant otelleri ile keyifli bir konaklamaya ulaşabilirsiniz. Abant’ta kamp yapmak çok keyifli olacak.

 

Sinekli Yayla Kamp Alanı

Örmeci Yaylası gibi yürüyüş parkurlarının üzerinde yer alan ve Abant kamp alanı olan Sinekli yaylasında çadırlarınızı getirerek kamp yapabilirsiniz. Ayrıca yaylada 10 civarında ev bulunuyor, ihtiyacınız olan herhangi bir durumda dağ evlerine gidebilirsiniz. Sinekli Yaylası kamp alanı içinde dağ bisikletleri ile gezebilirsiniz. Su kaynaklarına oldukça yakın olan kamp alanı yaz aylarında kamp yapmaya daha çok elverişlidir.

Kamp Alanı Çadır Fiyatları Ne Kadar?

Kamp yapmaya gitmeden önce çadırlarını almak isteyenler kamp malzemeleri satan mağazalardan yararlanabilirler. Özelliğine ve büyüklüğüne göre 2 bin TL’ye bile çadır bulunuyor. Yapıldığı malzeme ve kullanım alanı da çadır fiyatları üzerinde etkili oluyor. 

Abant kamp alanları çadır fiyatları 2 kişilik 70 TL, 5 kişilik 170 TL olarak karşımıza çıkabiliyor. Ancak düşük ücretli çadırların ne kadar kullanışlı olduğu da tartışılır. Bizim önerimiz Abant gibi bir yere gelmişken göl kenarındaki abant otel fiyatları sayesinde uygun bir bütçeyle kalabilirsiniz. Manzaranın tadını doya doya çıkarabilir, dilediğiniz an spor aktivitelerine katılabilirsiniz.

 

Kampçılara Sağlanan Avantajlar Neler?

Abant kamp alanı seçenekleri tatilcilere farklı avantajlar da sunuyor. Öncelikle İstanbul, Ankara, Bursa, Yalova, İzmit gibi kentlere yakın olması nedeniyle ulaşım sorunu yaşanmıyor. Kamping alanları konaklama imkanları da sunduğu için kampçıların çadırlarını getirmelerine de gerek kalmıyor. Yemyeşil coğrafyada doğanın nimetlerinden yararlanırken işletme şeklinde hizmet veren Abant kamp alanları içinde:

  • çadır
  • duş
  • yeme-içme
  • aktivite
  • ulaşım
  • tur gibi imkanlar da sağlanıyor.

Abant’ta kamp yapmak için özellikle havaların güzelleştiği ilkbahar aylarında ve yaz mevsiminde bölgeye gelmeniz gerekiyor. Ancak yoğunluk çok fazla olduğu için önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Muhteşem bir doğada kamp yapma fırsatını kaçırmayın…

 

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri