Abant Kaplıca Otelleri – Şifa Dağıtan Termal Sular

 

Termal Tesis Fırsatları – Kaplıca Hizmetleri

Kuzey Anadolu fay hattında bulunan Abant kaplıca ve sıcak su kaynakları açısından oldukça zengindir. Bağlı olduğu Bolu ile birlikte termal turizmin önemli merkezlerinden biri kabul edilmektedir. Her mevsim tatil yapmak için uygun olan termal oteller, konuklarını Abant’ın panoramik manzarasında ağırlamaktadır. Yemyeşil ormanları ve tertemiz havasıyla, adeta bir şifa merkezi olan Abant’ta kültür hem de sağlık turları düzenlenmektedir.

Abant kaplıca otelleri, özel havuzları ve doktorları ile yıl boyu hizmet vermektedir. Bolu termal otel ve kaplıcaları da şifa turizminin gözdesidir. Oteller; hastalıklarından kurtulmak, dinlenmek ve yenilenmek isteyen konuklarını beklemektedir.

Bolu Kaplıca Tesisleri ve Avantajları

Abant kaplıca otelleri sayısı tatmin edici olmadığı için tatilciler Bolu kaplıcaları ve termal otellerinden yararlanırlar. Asırlardır tedavi amacıyla kullanılan Bolu kaplıcaları, şehir merkezine yalnızca 5 km mesafede bulunur.

 

Karacasu mevkiinde yer alan Bolu kaplıcaları ve termal otelleri, sağlık turizminin merkezlerindendir. Büyük ve küçük kaplıca olarak hizmet sunan tesisler arasında en çok tercih edilen Bolu kaplıcaları:

  • Karacasu Kaplıcaları

Bolu termal otel imkanlarının geniş olduğu Karacasu kaplıcaları, Bolu’ya 5 km uzaklıktadır. 1993 yılında “termal turizm merkezi” ilan edilmiş olan bölgede Termal Otel ve Sağlık Bakanlığına bağlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bulunmaktadır.

  • Sarot Kaplıcası

Mudurnu’nun 30 km kuzeybatısında Taşkesti beldesi sınırları içinde yer alan Bolu kaplıca otelleri, 60 derecelik şifalı sulara sahiptir. Hem içme hem de kür olarak kullanılan sular farklı hastalıklara derman olmaktadır.

  • Babas Ilıcası

Mudurnu’ya 5 km. uzaklıkta yer alan Bolu kaplıcası Babas ılıcasının su sıcaklığı 37.2 derecedirSuyu bikarbonatlı, kalsiyum, magnezyum ve karbondioksitlidir.

  • Pavlu

Seben ilçesi sınırları içinde, 14 km güneyde Kesenözü köyü yakınında bir vadi içinde bulunmaktadır.

  • Çatak Termali

Göynük ilçesinin 30 km. güneydoğusunda dik yamaçlar arasında ve vadi içinde yer alan Çatak Termali, merkeze 100 km uzaklıktadır. 32 derece sıcaklığa sahip kaynak suyu kalsiyum bikarbonatlıdır.

Bolu Kaplıcaları Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?

Bolu kaplıcaları ve çevresinde kurulan Bolu termal oteller, pek çok hastalığa şifa dağıtıyor. Yurdun her yerinden sağlık turizminden yararlanmak için gelenler uzman doktorlar eşliğinde;

 

konusunda tedavi oluyorlar.

 

Bolu kaplıcaları içerdiği mineraller ve bileşenler ile hastalıklara çözüm sunarak misafirlerinin sağlığına kavuşmasına olanak tanıyor. Bolu termal otel seçenekleri ise herkes için farklı konaklama imkanları sunuyor.

Abant Kaplıca Fırsatları – Kaplıca Otel Fiyatları

Abant otelleri, termal turizm sezonun açılmasından birkaç ay önce kampanyalarını hazırlamaya başlıyor. Kaplıca otel fiyatları; tesisin sunduğu imkanlara, su özelliklerine, konaklama şekillerine, istenen hizmetlere göre değişiyor.

Bolu kaplıca otelleri de kaplıca fırsatları hazırlayarak yakın bölge misafirlerini ağırlıyor. Abant’ta aradığı termal oteli bulamayanlar Bolu kaplıcaları sayesinde diledikleri gibi tatil yapabiliyorlar.

Siz de erken rezervasyon fırsatlarıyla Bolu termal otel tesislerinin hazırladığı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Hem en güzel odaları ayırtmış hem de ekonomik bir tatil yapmış olursunuz. Abant otel fırsatlarını kaçırmayın…

 

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri