Abant Tatili – Neden Abant’ta Tatil Yapmalısınız?

 

Abant Tatili İle Kendinizi Yenileyeceksiniz…

İlkbahar ve sonbaharın en popüler tatil bölgesi Abant, her mevsim farklı güzellikleriyle konuklarını karşılıyor. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmit, Yalova gibi kentlere yakın olması nedeniyle adeta bir kaçış noktası olan Abant’ta tatil yapma ayrıcalığına kavuşanlar; her fırsatta buraya yeniden geliyor.

Abant tatil yerleri ve oteller, göl kenarındaki konumları ve sundukları imkânlarla misafirlerinin beğenisini kazanıyor. Huzurun ve sakinliğin kalbinde tatil yapmak isteyenleri diledikleri kadar ağırlıyor.

 

Abant’ta neden tatil yapmalıyım diyenler için bu cennet köşenin sunduğu diğer sebepler ise şunlar oluyor:

 • Şehrin kalabalığından ve stresinden kaçmak istiyorsanız,
 • İş ve okul yaşamına kısa bir ara vermek istiyorsanız,
 • Sonbaharda yenilenmek, ilkbaharda eğlenmek istiyorsanız,
 • Yılbaşı ve sömestr tatillerini karla kaplı bir bölgede geçirmek istiyorsanız,
 • Sakinlik ve sessizlik arıyorsanız,
 • Doğal mirasları ve güzellikleri keşfetmek istiyorsanız,
 • Alabalık lezzetlerinin ve mezelerin en güzelini tatmak istiyorsanız,
 • Göl manzarasına karşı uyanmak istiyorsanız,
 • Bol bol fotoğraf çekmek istiyorsanız,
 • Heyecan ve adrenalin arıyorsanız Abant tatili şansınızı kaçırmayın!

Kahverengi, turuncu ve yeşil tonlarıyla sizi karşılayacak olan tertemiz bir doğa… Konforlu oteller ve büyüleyici günbatımı… Abant’a gelir gelmez hemen çantalarınızı bırakacak ve göl kenarına koşacaksınız. Oksijen deposu Abant’ta yenilenecek ve kendinizi bulacaksınız…

Abant Tatilinde Sizi Bekleyenler

Abant’ta tatil yapacak olanlar hemen bölgenin gezilecek yerlerini ve yapılacak aktivitelerini öğrenirler. Siz de onlardan biriyseniz önerilerimiz işinize yarayacak. Abant’ta tatil yapmanız için en büyük sebebin doğanın güzelliği ve sakinliği olduğunu söylemiştik. Dolayısıyla Abant tatili boyunca gözlerinizin ve ruhunuzun dinlenmesine hazır olun. Abant tatilinde sizi yemyeşil bir milli park, duru bir göl ve eğlenceli aktiviteler bekliyor olacak.

Abant tatil yerleri sayesinde;

 • Abant Gölü
 • Yedigöller Milli Parkı
 • Örmeci Yaylası
 • Sinekli Yaylası
 • Samandere Şelalesi
 • Güzeldere Şelalesi gibi doğal mirasları yakından tanıma imkanı bulacaksınız. Özellikle yürüyüş yapmayı seviyorsanız, farklı parkurlarla karşılaşacaksınız.

Ayrıca Abant tatil fırsatları sayesinde Bolu kent merkezini de ziyaret edebilecek; Seben Kaya Evleri, Yıldırım Beyazıt Camii, Süleyman Paşa Camii, Saraçhane Camii, Akşemseddin Türbesi, Orta Hamam, Yıldırım Beyazıt Hamamı gibi tarihi mirasları yakından göreceksiniz.

 

Abant’ta Yapılacak Aktiviteler

Abant tatili yaparken zamanınızın çoğunu göl manzarasını izlemekle geçirseniz de bölgenin tadını çıkarmak için Abant aktivitelerine de katılmalısınız. Sadece gölü ile değil, tabiat parkları, bisiklet parkurları, yakın kayak merkezleri ile farklı heyecanlara sizi sürükleyecek olan Abant’ta eğlenmeye hazır olun…

Abant’ta tatil yaparken zaman geçirmenizi ve bölgeyi tanımanızı sağlayacak aktiviteler:

Bisiklet ve Fayton Turları

Abant’a gelenlerin hemen hemen hepsi ya bisiklete ya da faytona biniyor. Abant Gölü çevresi 7 km olduğundan yürüyüş yapmak için ideal olsa da yürüyüşünüzü sık sık fotoğraf çekmek için durduracağınızdan fayton ve bisiklet turlarından yararlanmanızda fayda var.

Faytonla gölün çevresini dolaşmak yaklaşık yarım saat sürüyor. Tam turun fiyatı yaklaşık 70 TL. Abant tatili kış mevsimine denk gelenlerin fayton bulması zor olurken ilkbahar mevsiminde bu hizmetten yararlanmak daha kolay oluyor.

Fotoğraf Turları

Abant fotoğraf turları için vazgeçilmez bir lokasyondur. Neden Abant’ta tatil yapmalıyım diye düşünenler için de fotoğraf gezileri bir sebep olarak sunulur. Çünkü Abant’ta her adımda muhteşem bir doğa ile karşılaşılır ve fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirilir. Fotoğraf kurslarının da tercih ettiği yerlerden biri olan Abant’ta siz de fotoğraf turları ile anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Kamp ve Piknik

Abant’ta tatil yapanlar yaz mevsiminde yemyeşil ormanlarla ve yaylalarla karşılaşırlar. Eğer siz de Abant’a havaların sıcak olduğu zamanlarda gittiyseniz piknik yapmayı ihmal etmemelisiniz. Konforlu Abant tatil evleri dururken kamp yapar mısınız bilmeyiz ama bölgede kamp alanlarının da hizmet verdiğini unutmayın.

Yamaç Paraşütü

Abant’ta yapılacaklar arasında yamaç paraşütü de var. Örencik ve Çepni yaylaları Abant’ta tatil yapanların yamaç paraşütü heyecanı yaşamalarını sağlıyor. Türk Hava Kurumu tarafından onaylanmış olan bölgelerde kendi paraşütünü getiren maceraperestler bu heyecanlı aktiviteyi gerçekleştirebiliyor.

Abant’ta kış mevsiminde gelenler için Kartalkaya Kayak Merkezi gibi kaçırılmayacak bir fırsat bulunuyor. Kayak yapmayı sevenler karla kaplı pistlerde kış sporlarını yapabiliyorlar.

Abant Etkinlikleri – Festival ve Yarışmalar

Abant tatili sırasında denk geldiğiniz festivallere de gidebilirsiniz. Bölgeyi yakından tanımanızı sağlayacak bu festivallerde yöresel ürünlerden alabilir, Abant halkını yakından tanıyabilirsiniz. Bolu, Mudurnu, Mengen, Gerede gibi Abant çevresinde düzenlenen festivaller:

 • İpek Yolu Festivali
 • Karagöl Şenlikleri
 • Yayla Şenlikleri
 • Gerede Panayırı
 • Seben Elma Festivali
 • Uluslararası Köroğlu Festivali

Abant’ta yapılacaklar saymakla bitmediği için Abant tatili ile dolu dolu geçecek günlere hazır olun.

Abant Tatil Fırsatları

Huzurun başkenti dediğimiz Abant’ta tatil yapmanız için bir neden daha: konforlu konaklama merkezleri! Abant tatil yerleri kaliteli hizmetleri ve merkezi lokasyonları ile tatilcilerin her mevsim Abant’ı ziyaret edebilmelerini sağlıyor.

İstanbul ile Ankara’nın ortasında ulaşımı kolay bir yer olan Abant tatil evleri, özellikle son yıllarda Arap turistlerin ilgisini çekiyor. Otellerde yer bulmak oldukça zorlaşıyor. Hafta sonu Abant tatil köyü ve otellerinde kalacak olanların erkenden rezervasyon yaptırması gerekiyor.

Abant tatil fırsatları, ekonomik konaklama arayanların tercihi olurken göle yakın oteller biraz pahalı olabiliyor. Bütçesi geniş olanlar için Abant otelleri denildiğinde akla ilk gelen Abant Palace ve Büyük Abant Oteli de incelemeye değer. Dileyenler günübirlik gezi de yapabilirler elbette.

Doğa ananın cömert davrandığı Abant’a gitmenin özel bir zamanı yok. Abant her mevsim güzel ve ilgi çekici. Şehrin gürültüsü sizi boğuyorsa ve huzur arıyorsanız, rotanızı Abant’a çevirin ve Abant otel fırsatlarını inceleyin…

 

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri