Günübirlik ve Konaklamalı Abant Turları – Tur Programları

abant turları

Abant Turları İle Doğanın Yeniden Keşfi!

Son zamanların en meşhur aktivitelerinden biri Abant turları. İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlere yakın olmasından dolayı hemen hemen her hafta sonu düzenlenen Abant tur organizasyonları tatilciler için ufak ve keyifli kaçamaklar haline dönüşüyor.

Günübirlik Abant turları vakti olmayanlar için ideal olurken hafta sonu Abant turları, Abant’ın tadını doyasıya çıkarmak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

 

Tur firmaları, Abant’a özel tur programı hazırlayarak rehberler eşliğinde ulaşım ve yemek dahil etkinlikler düzenliyorlar.

Siz de Abant turları ile göl çevresi, yaylaları, kayak merkezi, alabalık tesisleri, yamaç paraşütü gibi aktiviteleri ile bilinen cennet bölge Abant’ta siz de günübirlik ve hafta sonu konaklamalı turlara katılabilirsiniz.

Eğer bu süreyi kafi görmüyorsanız bölgedeki Abant otelleri, pansiyonları ve tatil köylerinde kalabilir, tatilinizi uzatabilirsiniz.

Günübirlik Abant Tur Programları – Neler Yapılır?

Günübirlik Abant turları sabahın erken saatlerinde başlar. Hafta sonu konaklamalı olanlar ise Cuma akşam yola çıkılmak suretiyle daha geniş bir zaman yayılarak düzenlenir. Milli Park’a gelmeden önce Abant yolu üzerinde bulunan restoranlarda kahvaltı edilir. Göle varıldığında ise gezinti ve aktiviteler yapılır.

Günübirlik Abant tur programı bisiklet ve fayton gezileri ile devam ederken öğle yemeği için mangalda sucuk en çok tercih edilendir. Serbest zamanda ise konuklar orman içinde yürüyüş yapabilir, dileyenler ise yamaç paraşütü etkinliklerine katılabilirler.

Abant turları ile gezilecek yerler ise şöyle:

 

Gezilecek yerler tamamlandıktan sonra alabalık çiftlikleri ile ünlü Abant’ta bu balıkların tadına bakmadan dönülmüyor elbette. Göl kenarında otellerin restoranlarında ve alabalık çiftliklerinde bu lezzetleri tatmak mümkün oluyor.

Son olarak akşam saatlerinde yola çıkılarak misafirler belirli noktalara bırakılıyorlar. Tur firmaları son yıllarda artan talepler nedeniyle Abant’a daha çok organizasyon düzenliyorlar.

Hafta Sonu Abant Turları

Hafta sonu Abant turları ise konaklamalı olduğu için tatilcilere daha rahat bir ortam sunuyor. Yine sabah erken saatlerde başlayan tur programı günübirlik turlarda olduğu gibi gezilecek yerlerin tamamlanmasıyla birlikte otellerde konaklama kısmına geçiliyor.

Hafta sonu Abant turları kapsamında bisiklet turu, fayton turu, kış mevsiminde kayak, olta balıkçılığı ve bitki gözlemciliği gibi aktiviteler yapılıyor. Tatilciler piknik ve trekking etkinliklerine de katılabiliyorlar.

 

Abant Tur Ücretleri 100 TL’den Başlıyor!

Abant tur fiyatları mevsime ve süreye göre değişiyor. Günü birlik turlar ortalama 100 – 150 TL arasında değişirken konaklamalı olanlar 250 – 350 TL civarında oluyor. Abant tur ücretleri; mevsime, kişi sayısına, öğrenci grubu olup olmamasına, konaklama yapılacak otele, oda tiplerine ve istenen ekstra hizmetlere göre değişiyor.

 

Abant tur fiyatları, erken rezervasyonlar ve gruplar için indirimli olabiliyor. Tur firmaları düzenledikleri kampanyalarla ekonomik fırsatlar sunuyor. Takip etmekte fayda var…

 

Abant Turuna Hangi Mevsim Çıkmalı?

Abant turu için her mevsim idealdir. Ancak Abant en çok ilkbahar, sonbahar ve kış mevsiminde ziyaret ediliyor. İlkbaharda nilüferlerin oluşturduğu görüntü, sonbaharda sarı ve turuncu yaprakların kartpostallık havası, kış mevsiminde ise lapa lapa yağan karların romantizmi konukları cezbediyor.

Dilerseniz siz de Abant turları için ilkbahar, sonbahar ve kışı tercih edebilirsiniz. En çok sevdiğiniz ayda Abant’ı ziyaret ederek sürprizlerle dolu bir tatil yapabilirsiniz. Günübirlik ve hafta sonu Abant turları ile hayalinizdeki tatile bir an önce çıkabilirsiniz.

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri