Abant’ta Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

 

Abant’ta Yamaç Paraşütü Heyecanı

“Abant’ta yamaç paraşütü nerede yapılır?” sorunuza en güzel cevabı yemyeşil Abant yaylaları vermektedir. Yanı başınızdaki aktivite cenneti Abant’ın sizlere sunduğu olanaklardan biri olan yamaç paraşütü özellikle bahar aylarında heyecanlı bir aktivite yapmanıza olanak tanır.

Serbest paraşütün aksine yüksek bir tepeden koşulmak sureti ile havalanmayı gerektiren yamaç paraşütü Abant’ın en güzel tepelerinde yapılır. Tek ya da iki kişilik uçuşlarla ve pilotun tecrübesine bağlı olarak kilometrelerce /saatlerce sürebilecek Abant yamaç paraşütü aktivitesi ile unutamayacağınız anılar edinirsiniz.

 

Abant’ta yamaç paraşütü yaparken konaklama ihtiyaçlarınızı abant otelleri ile karşılayarak keyifli ve konforlu zamanlar geçirebilirisiniz. Yamaç paraşütü yapacağınız bölgeye yakın otellerde kalarak ulaşım sıkıntısı da yaşamamış olursunuz.

Türkiye’nin En İyi Yamaç Paraşütü Alanlarından Biri!

İlk denemesi 1940’lı yıllara uzanan yamaç paraşütü ülkemizde 1990 başlarında Fethiye Ölüdeniz bölgesindeki Baba Dağı‘nın yabancı pilotlar tarafından keşfedilmesi ile tanınmış, ilk olarak üniversite kulüplerinde aktif olarak başlamıştır. Şimdilerde farklı alanlarda yapılan yamaç paraşütü, THK tarafından da desteklenmekte, üniversite kulüpleri ve özel kulüpler tarafından Yamaç Paraşütü Eğitimleri düzenlenmektedir.

Yamaç paraşütü Abant’ta da bu nedenle oldukça ilgi çekici hale getirilmektedir. Yapılan deneme uçuşları ile yeni noktalar keşfedilip rotalar belirlenmektedir. Abant yamaç paraşütü sporuyla da adını duyurmaya başlamıştır.

Özgürlüğün Tadını Çıkarın!

Abant’ta yamaç paraşütü yapılacak en uygun alan Örencik yaylasıdır. Örencik yaylasında 30 ve 180 metrelik 2 farklı uçuş tepesi bulunmaktadır. Ormanla çevrili gölü olan Bolu / Abant yazın yeşili, kışın donan gölü ve karla kaplı doğası ile büyük ilgi görmektedir. Abant Gölü yakınındaki Örencik yaylası geniş bir yeşil halı gibidir. Gün boyunca yayla etrafında uçuşlarınızı yapabilir ve akşam çadırınızı kurup kamp yapabilirsiniz. Ufak eğitim tepesi ve normal uçuşlar için tepe mevcuttur.

Kalkış Noktası: Yamaç Paraşütü sevenler kalkış noktasına kadar araç ile çıkabilmektedir. Kalkış pisti komple çim alandan oluşmaktadır. Bolu Abant  yamaç paraşütü bölgesi ortalama 4-5 paraşüt yere serilebilecek genişliğe sahiptir.

 

Rüzgar:2 ayrı pist için ayrı ayrı belirtilmiştir.

Bolu / Abant yamaç paraşütü bölgesi rüzgar olarak her 2 tepede de Kuzey rüzgarına uygundur.

Yamaç paraşütü tepesinde genel olarak yılın birçok ayında uçuş yapılabilmektedir. Fakat şiddetli kuzey rüzgarlarında(20km ve üzeri) uçuş yapılamamaktadır. Tepe uygulanabilirliği ve hava koşulları açısından Türkiye’nin popüler uçuş bölgerinden biridir.

Ulaşım: Bolu/ Abant Yamaç Paraşütü Bölgesi, İstanbul’ dan tepeye çıkış ortalama 240 km mesafededir.

Zorluk Derecesi: Başlangıç, orta ve ileri olarak belirlenmiştir. Eğitim uçuşları için uygun bölgededir.

Yamaç Paraşütü Eğitim Fiyatları Nedir?

Abant’ta yamaç paraşütü yapmak isteyen ancak daha önce hiç yamaç paraşütü deneyimi olmayanlar için eğitmenler uygun ücretlerle ders veriyorlar. Dilerseniz yamaç paraşütü yapmayı bu elverişli alanlarda öğrenebilirsiniz. Yamaç paraşütü ekipmanları pahalı olduğu için bu sporu yapmaya karar vermeden önce fiyat araştırması yapmalısınız.

Siz de yamaç paraşütü yapmanın heyecanına varmak istiyorsanız paraşütlerinizi alarak Abant yamaç paraşütü noktalarına gelebilirsiniz. Eğitmenlerin yardımı ile gönlünüzce uçacak, eşsiz manzaranın tadını çıkaracaksınız.

Abant otel fiyatları ve restorantları  için tıklayın.

 

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri