Abant Ulaşım Alternatifleri

Abant’a Nasıl Gidilir?


Bolu iline bağlı Abant, şehir merkezine 40 km uzaklıktadır. Milli parklar statüsünde koruma altında olduğu için etrafında ya da içerisinde çok fazla yol çalışması yapılmasına izin verilmiyor. Ancak Ankara – İstanbul karayoluna yakın olması ulaşım alternatiflerini çoğaltıyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında Abant’a yoğun ilgi gösteriliyor.

Abant’a nasıl gidilir sorunuza pek çok farklı şekilde cevap verebiliriz. Abant’a gitmek için Bolu il merkezinden minibüslere binebilir, taksi kiralayabilir, kendi aracınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca Bolu’ya sefer yapan otobüs firmalarının seferlerinden yararlanabilir, uzak illerden geliyorsanız da en yakın havalimanını tercih edebilirsiniz.

Kendi aracınızla yola çıktığınızda E-5, TEM, Ankara-Bursa, Afyon-Antalya gibi yolları kullanabilirsiniz. İstanbul ve Ankara’dan yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonunda Abant’a ulaşmış olursunuz.

Abant otobüs firmaları; Öz Bolu, Metro, Kamil Koç, Üstün Erçelik, Düzce Güven, Tatlıses Turizm olmak üzere sizi bölgeye ulaştırabilirler. Ayrıca yerel firmalar da sizi Milli Park’a getirmektedirler.

Bolu’da henüz havalimanı olmadığından uzak şehirlerden Abant’a nasıl gidilir diye düşünen misafirler Ankara ve İstanbul gibi illerimizin havalimanlarından yararlanabilirler. Sabiha Gökçen ve Esenboğa Havalimanlarının her ikisi de Bolu’ya 200 km uzaklıkta. Ayrıca konaklamak için Abant otel fırsatlarından yararlanabilirler.

İstanbul ve Ankara’dan Abant’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan 277 kilometre uzaklıkta olan Abant’a ulaşmak için Anadolu Otoyolu üzerinden Kaynaşlı ayrımından çıkarak Bolu Dağı çıkışında Abant yoluna sapmalısınız. Tabelalar sizi milli parka kadar götürecek. Ankara’dan gelecekler İstanbul Otoyolundan Bolu Dağı geçişine kadar gelip buradan tabelaları takip ederek Abant’a ulaşabilirler. 22 kilometrelik doğa ile iç içe bir yolculuk sonucunda Tabiat Parkına varılabilir.

Eskişehir’den Abant’a Nasıl Gidilir?

Eskişehir merkezden yola çıktığınızda Mudurnu tabelalarını takip ederek Bolu merkezine doğru yol alabilirsiniz. Bolu’ya geldikten sonra da Abant ve Milli Park yönlendirmelerini takiben Abant Gölü’ne ulaşırsınız. 220 km’lik bir yolculuk sonunda tatilinize başlarsınız.

Antalya’dan Abant’a Nasıl Gidilir?

Antalya – Bolu arası 640 km olduğu için Antalya’dan Abant’a gelmek isteyen tatilcilerin İstanbul ve Ankara’ya düzenlenen uçak seferlerinden yararlanması daha sağlıklı olacaktır. Dileyen konuklar hava limanından araç kiralayarak Abant’a ulaşabilirler.

Bütçenizi Rahatlatacak Çözümler

Otogara geldiğinizde Abant’a sabah 9 öğlen 13 ve öğleden sonra 15 dışında araç olmadığını göreceksiniz. Zor durumda kalmak istemiyor ve ekonomik bir yol arıyorsanız tur ve otel firmalarının seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Direkt bölgeye ulaşacağınız bu uygulamalar ile taksilere ekstra ücret ödememiş olacaksınız.

Uçakla Abant

Abant uçak bileti bulma gibi bir seçeneğiniz yok. Bunun nedeni Bolu’da henüz havalimanı olmaması. 2014’te kurulması planlanan havalimanından yararlanmayı biraz daha beklemeniz ve Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa gibi en yakın havaalanlarından faydalanmanız gerekiyor. 200 km uzaklıktaki iki tesisten Milli Parka daha rahat ulaşırsınız.

Karayolu seçeneklerinin oldukça fazla olması nedeniyle dilediğiniz şehirden rahatlıkla gelebilirsiniz. Ayrıca Eskişehir ve Kocaeli gibi havaalanına sahip alternatif illerden yararlanabilirsiniz. Ancak herhangi bir firmadan otel rezervasyonu yaptırdığınızda ulaşım hizmetini de verdiğine emin olmalı böylelikle ekonomik ve güvenli bir şekilde seyahat etmelisiniz. Seferlerini kontrol edebileceğiniz havayolu firmaları:

Pahalı Uçak Biletleri Yerine İndirimli Turları Tercih Edin!

Abant’a gelirken İstanbul ya da Ankara’ya uğramak zorunda kalacaksınız. Böylece ulaşım giderleriniz artacak. Ancak tur firmalarının düzenlediği Abant turları ile bölgeye daha ekonomik yöntemlerle gelebilirsiniz. İstanbul’dan düzenlenen turlar ile gidiş dönüş masraflarınız yarıya iner. Ulaşım, yemek ve rehber masraflarınızı da böylece karşılayabilirsiniz.

Otobüsle Abant

Abant’a otobüs ile gelmek daha mantıklı. Bolu otogarına yaklaşık 40 dakikalık bir mesafede olan Milli Park’a gelmek için gün boyu düzenlenen seferlerden yararlanabilirsiniz. Büyük illere yakın konumda olduğu için Bolu otobüs seferleri ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. otobus seferiflerinde Abant gölü’nün manzarasına karşı seyahat edebilirsiniz. Ayrıca bu manzaraya Abant otellerinde de görebilirsiniz.Yaklaşık 4 saatlik yolculuklar sonrası Ankara ve İstanbul’dan yöreye ulaşabilirsiniz.

  • Öz Bolu,
  • Metro,
  • Kamil Koç,
  • Üstün Erçelik,
  • Düzce Güven,
  • Tatlıses Turizm gibi firmaların düzenli seferleri sizi otogara getirecektir. Sonrasında taksi ve minibüsleri tercih edebilirsiniz. Klimalı, ısıtmalı ve televizyonlu araçlarda yolculuk yapacaksınız.

En Ekonomik Yol – Abant Otobüs Seferleri

Otel fırsatı satın alıyorsanız tatil firmanızın araçları ile Abant’a gelebilirsiniz. Bu yöntemin en büyük yararı hem bütçenize katkısı olması hem de sizi güvenle bölgeye ulaştırması. Ayrıca Bolu otogardan günde yalnız Abant’a toplamda 3 sefer olduğunu bilmenizde fayda var. Bu nedenle önerdiğimiz yol daha mantıklı hale geliyor. Ulaşım seçeneklerini inceleyerek size en uygun yolu tercih edebilirsiniz.

Kendi Aracınızla

Kendi aracınızı kullanarak Abant’a gelecekseniz E-5, TEM, Ankara-Bursa, Afyon-Antalya gibi otobanları kullanabilirsiniz. Trakya’dan ise arabalı vapurlar seçeneklerinizden olabilir. Sonrasında Yalova’dan Bolu istikametine devam ederek Milli Park tabelaları ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

İstanbul ve Ankara’dan Abant’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan 277 kilometre mesafe olan bölgeye ulaşmak için Anadolu Otoyolu üzerinden Kaynaşlı ayrımından çıkarak Bolu Dağı çıkışında Abant yoluna sapmalısınız. Tabelalar sizi milli parka kadar götürecek. Ankara’dan gelecekler İstanbul Otoyolundan Bolu Dağı geçişine kadar gelip buradan tabelaları takip ederek Abant’a ulaşabilirler. 22 kilometrelik doğa ile iç içe bir yolculuk sonucunda Tabiat Parkına varılabilir.

En Avantajlı Yol Hangisi?

Kendi aracınızla Abant’a gelmeniz size pahalıya mal olabilir. Bütçenizi sarsmayacak en ideal yol otel rezervasyonunuzu tatil firmalarından yaptırarak sunulan ulaşım seçeneklerinden yararlanmak olacaktır. Gidiş – dönüş otobüs imkanları ile daha ekonomik bir şekilde tatilinize başlayabileceksiniz.

Abant’a Nasıl Giderim? – Yol Tarifi

Yol Tarifi Al

Yol Tarifi Al